Optimální obratnost, pohodlí a odolnost!

V některých kritických výrobních prostředích mohou elektrostatické výboje poškodit nebo zničit citlivá elektronická zařízení. Aby se minimalizoval výskyt elektrostatického výboje, musí pracovníci při manipulaci s těmito zařízeními nosit ochranné rukavice proti elektrostatickému výboji.

Mějte na paměti, že pro úplnou ochranu musí být rukavice ESD kombinovány s vhodným disipativním oděvem a obuví a uzemněným řemínkem na zápěstí, aby byly trvale uzemněny.

Naše vysoce kvalitní rukavice Ultrane 544, nové v řadě ESD, jsou vyrobeny ze specifické vodivé příze a pěnového nitrilového povlaku, který zajišťuje ochranu manipulovaných produktů. Rozptyluje statickou elektřinu při přesných a opakovaných úkolech, aby se zabránilo elektrostatickému výboji na citlivém elektronickém zařízení, a zároveň poskytuje ochranu před znečištěním prachem a částicemi.

Kombinuje také potřebu ochrany ESD a očekávání z hlediska bezpečnosti s optimálním komfortem a pružností.

Obsluha bude tuto rukavici sotva cítit, protože má ultra tenkou hustotu 15 s vynikající obratností v konečkách prstů. Vyznačuje se dobrou prodyšností díky potahu, který umožňuje dobrou kontrolu potu.

Jeho světle šedá barva umožňuje zjistit znečištění a zabránit znečištění.

Tyto rukavice neobsahují silikon, DMF a lze je prát 1krát na 40°.

V neposlední řadě, protože při práci v montáží elektroniky musí pracovníci pracovat s průmyslovými obrazovkami, smartphony nebo tablety, je Ultrane 544 plně kompatibilní s dotykovou obrazovkou.

Není třeba rukavice sundávat pro interakci s jakýmkoli dotykovým zařízením. Vlastnosti pro dotykovou obrazovku navíc vydrží i po umytí.

Věděli jste?

Jelikož dosud neexistuje žádný standard pro rukavice ESD, ve společnosti MAPA PROFESSIONAL jsme se rozhodli pro vyhodnocení disipativních vlastností našich rukavic odkazovat na normu EN 16350 (rukavice ATEX). Tato norma je velmi přísná, v důsledku toho budou rukavice vyhovující normě EN 16350 vhodné pro manipulaci s elektronickými zařízeními.

Ultrane 544 je vhodný pro průmyslová odvětví jako: Elektronika, automobilový průmysl, letectví, bílá zařízení. To platí jak pro proces výroby, tak pro údržbu.

Ultrane 544

Speciálně navrženo pro ochranu elektronických zařízení před elektrostatickým výbojem (ESD)Stáhnout (PDF - 9.80 Mb)

Kontakt

Pokud byste nám chtěli položit obchodní otázku týkající se našich výrobků nebo chcete-li získat více technických informací o našich rukavicích a jejich použití, vyplňte prosím jeden z níže uvedených formulářů.

Další novinky