Tepelná ochrana rukou

Práce v prostředí, kde jsou nestandardní teploty, si vyžaduje i speciální rukavice a to obzvláště pokud se jedná o ruční manipulaci s nástroji. Rukavice proti chladu i horku jsou u nás k dispozici v široké škále provedení, aby si je uživatelé mohli vybrat podle práce, pro kterou budou používány.

Rukavice na ochranu proti chladu

Když jsou ruce vystaveny chladu, tak velmi brzo značnou ztrácet na citlivosti a ztuhlé klouby zapříčiní ztrátu přesnosti a síly v prstech. Práce se tak stane brzy nebezpečnou a při dlouhodobém vystavování chladu může dojít k trvalým potížím. Rukavice proti chladu však vytvoří perfektní bariéru, díky které chlad k rukám nepronikne a tak zajistí nejen pohodlí při práci, ale i ochranu, díky ochranné vrstvě.

Rukavice na ochranu proti horku

Stejně tak jako chlad, tak i horko může způsobit značné komplikace. Ruce se začnou brzo potit a manipulace s nástroji je pak ztížena kluzkou pokožkou. V případě manipulace s horkými polotovary, nebo plamenem, jsou primární ochranou proti popálení a jinému poškození pokožky.

Zvolte tepelnou ochranu podle svých potřeb

Výkon

Čím vyšší úroveň výkonu, tím větší tepelnou ochranu rukavice poskytují. Rukavice jsou v tabulce přehledně uspořádány podle jejich výkonnosti a podle standardu EN 511.

 • Standardní ochrana

  Standardní ochrana

  Vhodné k obecné manipulaci v chladném prostředí (až do teploty -10°C), např. práce na těžebních plošinách.

 • Ochrana proti vysoké úrovni

  Ochrana proti vysoké úrovni

  Poskytuje ochranu před chladem při odvodu tepla jak konvekcí (studené prostředí), tak kondukcí (kontaktem). Vhodné k obecné manipulaci v prostředí s nízkými teplotami až do teploty -30°C, např. rybaření ve studených vodách, manipulace v chladírenských prostorách.

Prostředí

Rukavice, které splňují vaše potřeby, si vyberte podle pracovního prostředí. Nalevo jsou rukavice, které jsou ideální do suchého prostředí. Směrem doprava jsou pak rukavice seřazené podle stoupající efektivity ve vlhkém prostředí.

Všechny tyto rukavice jsou nepromokavé podle normy EN 511. Rukavice Temp-Sea jsou navíc 100% nepropustné pro kapaliny podle normy EN 374.

 • Suché

  Suché

  Rukavice vhodné do suchého prostředí

 • Vlhké

  Vlhké

  Rukavice se stoupající efektivitou ve vlhkém prostředí

Poznámka

Pro zmírnění namáhání rukou, pokud rukavice nosíte po delší dobu, doporučujeme rukavice bez zesíleného úchopu (ref. č. 750-751-770).

MAPA Professionnel Vám navrhuje následující modely rukavic odpovídající Vašim kritériím:

Tepelná ochrana - TempIce 700 - packshot
Teplo
Zvýšená životnost rukavice
Tepelná ochrana - TempIce 770 - packshot
Teplo
Tepelná izolace se 100% nepropustnosti vůči kapalinám- pro ochranu při extrémním ...

Rozšiřte prosím svá kritéria vyhledávání. Tato skutečnost může být způsobena protichůdnými požadavky.

Nahrávám...