Tepelná ochrana rukou

Práce v prostředí, kde jsou nestandardní teploty, si vyžaduje i speciální rukavice a to obzvláště pokud se jedná o ruční manipulaci s nástroji. Rukavice proti chladu i horku jsou u nás k dispozici v široké škále provedení, aby si je uživatelé mohli vybrat podle práce, pro kterou budou používány.

Rukavice na ochranu proti chladu

Když jsou ruce vystaveny chladu, tak velmi brzo značnou ztrácet na citlivosti a ztuhlé klouby zapříčiní ztrátu přesnosti a síly v prstech. Práce se tak stane brzy nebezpečnou a při dlouhodobém vystavování chladu může dojít k trvalým potížím. Rukavice proti chladu však vytvoří perfektní bariéru, díky které chlad k rukám nepronikne a tak zajistí nejen pohodlí při práci, ale i ochranu, díky ochranné vrstvě.

Rukavice na ochranu proti horku

Stejně tak jako chlad, tak i horko může způsobit značné komplikace. Ruce se začnou brzo potit a manipulace s nástroji je pak ztížena kluzkou pokožkou. V případě manipulace s horkými polotovary, nebo plamenem, jsou primární ochranou proti popálení a jinému poškození pokožky.

Zvolte tepelnou ochranu podle svých potřeb

Tento typ ochrany využijete v případech, kdy jsou ruce do delší dobu vystaveny chladnému prostředí, nebo manipulujete se studenými předměty.
Tento typ ochrany využijete při manipulaci s horkými předměty.