Chemická ochrana rukou

Do kontaktu s agresivními produkty a kapalinami se lze dostat i v mnoha oborech, které s chemickým průmyslem ani nesouvisí. Manipulace s nimi, nebo samotná práce v chemickém prostředí, může být bezpečná jen tehdy, pokud jsou zajištěny kvalitní rukavice, které jsou vyrobené z polymerů vylučujících jakoukoliv možnost styku agresivní látky s pokožkou.

Výběr rukavic

U agresivních látek je riskantní spoléhat na běžné rukavice a investice do speciálních rukavic by měla být povinností. Podle čísla CAS rozeznáváme přes 100 tisíc chemických látek a abychom vám usnadnili výběr, můžete podle našich tabulek snadno vyhledat rukavice, které jsou pro vaší práci vhodné. Hlavní parametry výběru zohledňují skupiny látek, dobu kontaktu, citlivost a rizika. Materiálové vlastnosti jednotlivých modelů jsou orientovány právě těmito faktory. Rozhodně si nevybírejte univerzální rukavice, lidské zdraví by mělo být hlavním faktorem u práce jakéhokoliv druhu. Rukavice Mapa Professionnel nabízí vhodné řešení pro každého.

Vyberte nejvhodnější rukavice podle Vašich potřeb:

Běžné polymery: nejčastěji používané materiály pro rukavice s chemickou ochranou.

Specifické polymery: jsou zacílené na ochranu před určitými skupinami agresivních chemikálií. Obecně jsou dražší než běžné materiály.

Vyberte materiál...

Fluoroelastomer

Základní vlastnosti

Fluoroelastomer, vysoce výkonný polymer, je vhodný pro dlouhodobý kontakt s aromatickými rozpouštědly, sloučeninami síry a aminy.

Díky technologii více vrstev přinášejí fluoroelastomerové rukavice MAPA Professionnel výjimečnou poddajnost a vysokou odolnost vůči chemikáliím.

Fluoroelastomer je nákladný materiál. Spadá do kategorie polymerů pro zvláštní použití, vyhrazené pro účely vysoké, cílené chemické ochrany.

Pozor: Fluroelastomer jej určen k delšímu kontaktu s ketony, organickými kyselinami a acetáty.

Pohodlí

Prvním kritériem je úprava vnitřního povrchu. Ten zvolte podle délky času, po který budete rukavice nosit. Například při dlouhodobém používání (8 hodin) doporučujeme zvolit rukavice s textilní vložkou, která minimalizuje vlivy pocení.

Druhým kritériem je pak poddajnost a pružnost rukavice. Čím je rukavice silnější, tím méně je poddajná. Pro dlouhodobé používání (8 hodin) je vhodné zvolit poddajné rukavice, ve kterých se ruce méně namáhají.

 • Krátké nošení

  Krátké nošení

  Chlorovaná vnitřní úprava

 • Přerušované nošení

  Přerušované nošení

  Velurová vnitřní úprava

 • Nepřetržité nošení

  Nepřetržité nošení

  Textilní vložka

 • Technologie MAPA Ultra Comfort

  Technologie MAPA Ultra Comfort

  Textilní vložka

MAPA Professionnel Vám navrhuje následující modely rukavic odpovídající Vašim kritériím:

2 výsledků
Chemická ochrana - FluoTech 468 - packshot
Chemie
Hmatová citlivost s indikátorem- opotřebení
Chemická ochrana - FluoTech 344 - packshot
Chemie
Komfort a flexibilita pro dlouhodobé nošení

Rozšiřte prosím svá kritéria vyhledávání. Tato skutečnost může být způsobena protichůdnými požadavky.

Nahrávám...