Chemická ochrana rukou

Do kontaktu s agresivními produkty a kapalinami se lze dostat i v mnoha oborech, které s chemickým průmyslem ani nesouvisí. Manipulace s nimi, nebo samotná práce v chemickém prostředí, může být bezpečná jen tehdy, pokud jsou zajištěny kvalitní rukavice, které jsou vyrobené z polymerů vylučujících jakoukoliv možnost styku agresivní látky s pokožkou.

Výběr rukavic

U agresivních látek je riskantní spoléhat na běžné rukavice a investice do speciálních rukavic by měla být povinností. Podle čísla CAS rozeznáváme přes 100 tisíc chemických látek a abychom vám usnadnili výběr, můžete podle našich tabulek snadno vyhledat rukavice, které jsou pro vaší práci vhodné. Hlavní parametry výběru zohledňují skupiny látek, dobu kontaktu, citlivost a rizika. Materiálové vlastnosti jednotlivých modelů jsou orientovány právě těmito faktory. Rozhodně si nevybírejte univerzální rukavice, lidské zdraví by mělo být hlavním faktorem u práce jakéhokoliv druhu. Rukavice Mapa Professionnel nabízí vhodné řešení pro každého.

Vyberte nejvhodnější rukavice podle Vašich potřeb:

Běžné polymery: nejčastěji používané materiály pro rukavice s chemickou ochranou.

Specifické polymery: jsou zacílené na ochranu před určitými skupinami agresivních chemikálií. Obecně jsou dražší než běžné materiály.

Vyberte materiál...

Butyl

Základní vlastnosti

Butyl nabízí excelentní chemickou odolnost vůči ketonům, kyselinám, esterům a derivátům aminů. Jedná se o poddajný a elastický syntetický materiál, zachovávající obratnost, pokud není materiál příliš silný. Butyl je relativně nákladný, neboť spadá do kategorie polymerů pro zvláštní použití, vyhrazené pro účely vysoké, cílené chemické ochrany.

Poznámka: Při chemickém zatížení nemá butyl dobré mechanické vlastnosti. Za těchto podmínek doporučujeme zvolit silné rukavice s bavlněnou vložkou, ta totiž posiluje mechanické vlastnosti rukavic a tím i jejich trvanlivost. Vedle toho není butyl vhodný pro delší kontakt s aromatickými nebo chlorovanými rozpouštědly, neboť ty způsobují jeho rychlou degradaci.

A mimochodem: Butyl je vynikající překážka pro průmyslové plyny a páry, ale i bojová činidla. Armáda jej proto preferuje jako materiál pro bojové oděvy.

Pohodlí

Prvním kritériem je úprava vnitřního povrchu. Ten zvolte podle délky času, po který budete rukavice nosit. Například při dlouhodobém používání (8 hodin) doporučujeme zvolit rukavice s textilní vložkou, která minimalizuje vlivy pocení.

Druhým kritériem je pak poddajnost a pružnost rukavice. Čím je rukavice silnější, tím méně je poddajná. Pro dlouhodobé používání (8 hodin) je vhodné zvolit poddajné rukavice, ve kterých se ruce méně namáhají.

 • Krátké nošení

  Krátké nošení

  Chlorovaná vnitřní úprava

 • Přerušované nošení

  Přerušované nošení

  Velurová vnitřní úprava

 • Nepřetržité nošení

  Nepřetržité nošení

  Textilní vložka

 • Technologie MAPA Ultra Comfort

  Technologie MAPA Ultra Comfort

  Textilní vložka

MAPA Professionnel Vám navrhuje následující modely rukavic odpovídající Vašim kritériím:

2 výsledků
Chemická ochrana - Butoflex 651 - packshot
Chemie
Maximální specifická chemická odolnost
Chemická ochrana - Butoflex 650 - packshot
Chemie
Maximální specifická chemická odolnost

Rozšiřte prosím svá kritéria vyhledávání. Tato skutečnost může být způsobena protichůdnými požadavky.

Nahrávám...